Güncel Haberler ve Yorumları

En Çok Para Kazanan Youtuber

Dünyada en çok para kazanan Youtuber’ın 8 yaşında bir çocuk olduğu açıklandı. Ryan isimli bu çocuk, Youtube’da paylaşımlar yaparak yılda 22 milyon dolar kazanıyormuş. Peki, bu çocuk ne yapıyor da bu kadar para kazanıyor? Yeni aldığı oyuncakları inceleyerek… Bu çocuğa ait Youtube kanalı 2015 yılında ailesi tarafından açılmış. Ailesi Youtube’dan elde edilen kazançları biriktiriyormuş. Çocuk 15 yaşına geldiğinde ise bu paraları ailesinden alacakmış. Çocuğun ailesini dolar milyoneri yapan ve beyin yakan videolardan biri

Peki, Ryan’dan sonra dünyada en çok para kazanan diğer Youtuber’lar kimler? Sıralı tam liste: Türk Youtuber’lardan ise en çok kazananın Enes Batur olduğu söyleniyor. Enes Batur’un aylık kazancı da yaklaşık 400 bin dolarmış.

Fransa Hükümeti’nden Geri Adım

Hayat pahalılığını ve akaryakıt zammını protesto eden Sarı Yelekliler, Fransa Hükümeti’ni pes ettirdi. Fransa başbakanı, şu sözleriyle ortalığı sakinleştirdi: “Halkın öfkesini duymamak için sağır olmak gerekir. Şiddet durmalı, akaryakıta getirilen de dahil vergi artışını 6 ay erteledim. 6 aylık sürede daha iyi alternatifleri test edeceğiz.”

Aslında Fransa Hükümeti, 6 ay sonra zamlarla şovumuz devam edecek diyor. Paris’teki protestolar şimdilik durulsa da 2019’da yine alevleneceğe benziyor. Halbuki Fransız ihtilaline ev sahipliği yapmış bir ülke, yaşanacakları nasıl bilemiyor yahu.

İstanbul’da Sıcak Kış

İstatistikçiler iş başında. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ne göre İstanbul, 2018’de son 47 yılın en sıcak yılını yaşamış. Ayrıca 2018 Aralık ve 2019 Mart arasındaki süreç ise İstanbul’un son 106 yıldaki en sıcak 3. kışı olacakmış. Birinci ve ikinci sıcak kışların hangi yıllarda yaşandığını öğrenemesek de küresel ısınma gerçekten enteresan bilgiler verdirebiliyor.

Çin’in Ay Karanlığı Sevgisi

Haber 1, Haber 2, Haber 3 Bu haberlerin başlığı sırasıyla şöyle:

Çin, Ay’ın karanlık yüzüne gidiyor.
Çin, Ay’ın karanlık yüzüne köprü kuruyor.
Çin, Ay’ın karanlık yüzü için uydu gönderdi.

2018 yılında Çin, Ay’ı fethedecek belli.  En son çıkan haber ise şu: Çin, 8 Aralık Cumartesi günü Ay’ın karanlık yüzüne roket fırlatmaya hazırlanıyor. Çin, Dünyanın tek uydusu Ay’a nazik davranmalı. Dikkat çeken detay ise Çin’in tohum ve böcek yumurtalarını Ay’ın karanlık yüzüne bırakacak olması. Neyin peşindesin Çin?

Einstein’in 2,9 Milyon Dolar’a Satılan Mektubu

Einstein, 1954 yılında (74 yaşındayken) felsefeci Eric Gutkind’e bir mektup yazmış. Mektupta ise inanç kavramını irdelemiş, Tanrı, İncil ve Yahudilik hakkında düşüncelerini belirtmiş. Yıllardır bir müzede sergilenen bu mektup, geçtiğimiz günlerde New York’taki müzayedede 2,9 Milyon Dolar’a satılmış. Ayrıntılar: Mektubu satın alan kişinin kimliği belli değil. Bu kişinin derin bir aydınlanma yaşayacağı kesin. Bu kişi VIII. Henry’nin 16 Milyon TL’ye satılan uğursuz şatosuna da bir el atsa.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s